Co mają w swoim składzie maści znieczulające?

Stosowanie maści znieczulających okazuje się bardzo pomocne przed wykonywaniem różnych zabiegów zarówno medycznych, jak i kosmetycznych. Jeśli obawiasz się bólu, użyj specjalnego preparatu, którego zadaniem jest niwelowanie wszelkich nieprzyjemności. W poniższym tekście skupiamy się na składzie maści znieczulających. Sprawdź, z czego są produkowane i jakie mają właściwości. Poznaj ich korzystne działanie!

Maści znieczulają i pomagają ograniczyć odczuwanie bólu, dotyku czy zmian temperatury w określonym miejscu w organizmie. Działanie tych preparatów okazuje się korzystne dla wielu osób. Umożliwiają one przetrwanie różnych zabiegów i innych nieprzyjemności. Wystarczy zastosować miejscowo środek, by dolegliwości zostały wyeliminowane lub przynajmniej ograniczone. Jest to możliwe za sprawą składu maści znieczulających.

Działanie lidokainy w maściach znieczulających

Głównym składnikiem maści znieczulających jest lidokaina. Substancja oddziałuje na zakończenia bólowe oraz nerwy czuciowe. Jest to pochodna amidowa, działająca miejscowo. Jej zastosowanie okazuje się jak najbardziej bezpieczne dla pacjenta. Właściwości substancji są spowodowane jej budową cząsteczkową, wyróżniającą się głównie obecnością atomów węgla w części aminowej.

Lidokaina działa znieczulająco w miejscu, w którym jest zastosowana. Przede wszystkim zmniejsza przepuszczalność błony komórkowej. Powoduje to ograniczenie napływu jonów sodowych wnętrza błony, a jednocześnie zablokowanie neuronów. Sygnały bólowe zostają zahamowane, co zdecydowanie wpływa pozytywnie na komfort osoby stosującej maść znieczulającą. To, co wyróżnia lidokainę, to także niska rozpuszczalność w wodzie. W związku z tym wykorzystywana jest w postaci soli, zazwyczaj rozpuszczalnego i trwałego chlorowodorku lidokainy.

Facebook