Czym się różni mezoterapia klasyczna od frakcyjnej?

Mezoterapia to zabieg cieszący się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem. Polega przede wszystkim na skutecznym nawilżeniu, odżywieniu, a także odmłodzeniu skóry. Pozwala również zlikwidować wszelkie niedoskonałości. Stosowany jest przez osoby młode, ale zdecydowanie częściej korzystają z niego starsze kobiety, które chcą pozbyć się efektów starzenia. W tekście przedstawiamy rodzaje mezoterapii. Sprawdź, czym się różni klasyczna od frakcyjnej.

Jeśli nie potrafisz zaakceptować zmian zachodzących na Twojej skórze, spowodowanych wiekiem, możesz zdecydować się na zabieg mezoterapii. Niezależnie od jego rodzaju, prowadzi do nawilżenia, odżywienia oraz odmłodzenia. Umożliwia cieszenie się gładką, promienną i młodo wyglądającą skórą.

Charakterystyka mezoterapii klasycznej

Mezoterapia klasyczna, nazywana również igłową, polega na zastosowaniu specjalnego preparatu, który jest dostarczany do skóry za pomocą metody iniekcyjnej. Dopasowanie produktu zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Bogaty wybór preparatów do mezoterapii igłowej umożliwia dopasowanie właściwych środków i tym samym osiągnięcie zamierzonych rezultatów. Zabieg pozwala pozbyć się cieni zlokalizowanych pod oczami, zniwelowane zmarszczek, a także ogólne wygładzenie i ujędrnienie skóry. Mezoterapię klasyczną najczęściej wykonuje się na twarzy, ale może być stosowana również w okolicach szyi czy dekoltu.

Na czym polega mezoterapia frakcyjna?

Mezoterapia frakcyjna również cieszy się dużą popularnością. Stanowi bezpieczne połączenie technologii medycznej oraz kosmetologicznej. Podczas niej dochodzi do kontrolowanego nakłuwania skóry metodą mechaniczną. W tym celu wykorzystuje się cienkie igły, znajdujące się w specjalnym urządzeniu wyposażonym w odpowiednią głowicę. Efektem mezoterapii frakcyjnej jest odmłodzenie, ujędrnienie skóry, a także poprawienie konturu twarzy.

Facebook