Jak wygląda szkolenie z mezoterapii igłowej?

Regularne uczestniczenie w szkoleniach podnoszących kwalifikacje w zawodzie, w którym się pracuje, są bardzo cenne i przydatne. Dlatego organizujemy kursy z zakresu mezoterapii igłowej, są one odpowiednie zarówno dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z medyną estetyczną, jak i dla doświadczonych pracowników, pragnących pogłębić swoje umiejętności. W poniższym tekście przedstawiamy, jak wyglądają nasze szkolenia z mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa to zabieg cieszący się obecnie sporym zainteresowaniem. Najczęściej decydują się na jego wykonanie kobiety, ale niekiedy również mężczyźni zgłaszają się z różnymi problemami, na które odpowiedni okazuje się właśnie ten zabieg. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu w skórę specjalnego preparatu za pomocą igły. Środek ma za zadanie ujędrnić, wygładzić, a także odżywić miejsce na ciele poddane zabiegowi.

Część teoretyczna szkolenia

W celu podniesienia swoich kwalifikacji warto zapisać się na szkolenie z mezoterapii igłowej. Dbamy o to, aby panowała na nim przyjemna atmosfera. Naszym zdaniem nastrój ma duży wpływ na możliwość szybkiego przyswajania wiedzy. Na początku odbywa się część teoretyczna, podczas której doświadczeni lekarze oraz kosmetolodzy wykonujący zawód od kilku lat przekazują najważniejsze informacje dotyczące wykonywania zabiegu. Kursanci mogą oczywiście zadawać pytania, które pomogą im lepiej zrozumieć omawiany zakres materiału.

Jak wygląda część praktyczna?

Po skończeniu części teoretycznej następuje sprawdzenie nabytej wiedzy w praktyce. Najpierw odbywa się zabieg pokazowy, podczas którego osoba prowadząca szkolenie dokładnie tłumaczy i pokazuje poszczególne etapy wykonywania mezoterapii igłowej. Następnie jest czas poświęcony uczestnikom szkolenia. Każdy ma możliwość samodzielnego przeprowadzenia zabiegu.

Facebook