Na czym polega mezoterapia mikroigłowa?

Mezoterapia mikroigłowa to zabieg medycyny estetycznej, na który często decydują się pacjenci. Umożliwia on pozbycie się niekorzystnych zmian skórnych, a także ogólną poprawę wyglądu ciała. Przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, niezależnie od wieku. Głównym celem mezoterapii mikroigłowej jest pobudzenie produkcji kolagenu oraz rewitalizacja skóry. Czy wiesz, na czym dokładnie polega ten zabieg? Omawiamy to w poniższym tekście.

Do przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej wykorzystuje się specjalne urządzenia, które są wyposażone w mikroigiełki. Za ich pomocą wykonuje się malutkie nakłucia w skórze, a następnie wprowadza się w jej głąb odpowiednio dopasowane składniki aktywne, mające na celu pobudzenie produkcji kolagenu. Bardzo istotne okazuje się dobranie nie tylko właściwego urządzenia, ale również wysokiej jakości, bezpiecznych dla pacjentów preparatów. To głównie od nich zależą efekty zabiegu. Aby można było się cieszyć niesamowitymi rezultatami, należy zadbać o odpowiednie produkty wykorzystywane do zabiegu.

Jak wykonuje się mezoterapię mikroigłową?

Przed wykonaniem mezoterapii mikroigłowej konieczne jest dokładne oczyszczenie skóry, która ma być poddana zabiegowi. Następnie należy nałożyć na nią odpowiednio dopasowaną ampułkę, zawierającą potrzebne składniki aktywne. Doskonale sprawdzają się koktajle witaminowe, a także środki o właściwościach rewitalizujących. W ofercie naszego sklepu znajdziesz ampułki do mezoterapii mikroigłowej, które zapewniają świetne efekty. Podczas wykonywania zabiegu na skórze powstaje bardzo dużo mikronakłuć. Ich głębokość może być różna, zależy przede wszystkim od oczekiwanych rezultatów, a także od części ciała poddawanej zabiegowi i techniki jego przeprowadzania.

Na jakie efekty można liczyć?

Mezoterapia mikroigłowa jest wykonywana głównie w celu poprawienia ogólnego wyglądu skóry. Zabieg działa przeciwstarzeniowo, ponieważ polega na pobudzeniu produkcji kolagenu oraz elastyny. Tym samym zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek, natomiast te już istniejące ulegają redukcji. Poza tym mezoterapia mikroigłowa umożliwia nawilżenie skóry, poprawia jej elastyczność oraz koloryt. Pozytywnie wpływa również na mikrokrążenie, co wiąże się z dokładnym odżywieniem skóry. Na zabieg często decydują się osoby, które chcą usunąć lub przynajmniej zredukować blizny, w tym blizny potrądzikowe, pooperacyjne czy po oparzeniach. Mezoterapia mikroigłowa umożliwia także ograniczenie produkcji sebum, co prowadzi do ogólnej poprawy wyglądu skóry. Ponadto zabieg pozwala na zwężenie porów, redukcję wszelkich przebarwień, cellulitu, a nawet rumienia.

Facebook