Preparaty do mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa oraz mikroigłowa to niezwykle popularne zabiegi nawilżające, rewitalizujące i odmładzające. W czym tkwi ich skuteczność? Po pierwsze w specjalistycznym procesie przeprowadzanym za pomocą nowoczesnego sprzętu, a po drugie w stosowanych substancjach. Jak wybrać najlepsze?

Preparaty do mezoterapii igłowej a preparaty do mezoterapii mikroigłowej

Spectrum stosowania mezoterapii jest bardzo szerokie. Zarówno mezoterapia igłowa, jak i mikroigłowa wykorzystują preparaty stosowane na twarz, szyję dekolt, dłonie, ciało, ale także i włosy.

  1. Mezoterapia igłowa (inaczej klasyczna) to wprowadzenie kwasu hialuronowego oraz innych substancji odżywczych za pomocą iniekcji aż do poziomu skóry właściwej. Dzieje się to poprzez serię głębokich nakłuć dostarczających w głąb skóry odpowiednio dobrane preparaty.

  2. Mezoterapia mikroigłowa (inaczej cienkoigłowa) to mechaniczne nakłuwanie skóry za pomocą specjalnego urządzania wyposażonego w mikroigiełki. Dochodzi w ten sposób do powstania nawet kilku tysięcy mikrokanalików na danym obszarze skóry, dzięki którym możliwe staje się wprowadzenie w głębsze warstwy naskórka skóry specjalnie dobranych preparatów. Dodatkową korzyścią takiego procesu jest pobudzenie skóry do silnej regeneracji poprzez wytworzenie mikrourazów.

Jakie preparaty do mezoterapii igłowej wybrać?

Wśród dostępnych na rynku produktów znaleźć można szereg substancji o działaniu nawilżającym, odżywczym, przeciwstarzeniowym i przeciw przebarwieniom. Preparaty do mezoterapii klasycznej, która częściej skupia się na konkretnych i zaawansowanych problemach, mają także działanie redukujące tkankę tłuszczową i zapobiegające wypadaniu włosów.

Z racji wielości zastosowań i możliwości łączenia substancji w ramach jednego zabiegu, preparaty do mezoterapii igłowej występują w postaci ampułek oraz tzw. mezokoktajli.

Ampułki to preparaty jednoskładnikowe, zawierające takie substancje jak kwas hialuronowy, koenzym Q10, witaminę C, biotynę, czy fosfatydylocholinę. Potrzebę zastosowania konkretnej substancji określa specjalista wykonujący zabieg, na podstawie indywidualnych potrzeb pacjenta.

Koktajle to preparaty będące kombinacją wielu składników aktywnych, których wspólne i jednoczesne zastosowanie potęguje skuteczność i efekt, jaki daje mezoterapia igłowa. Produkty te to prawdziwa rewolucja i „bomba odżywcza”, której zastosowanie często widoczne jest już w kilka chwil od wykonania zabiegu.

Preparaty do mezoterapii mikroigłowej

Ampułki i mezokoktajle do mezoterapii to preparaty o bardzo podobnym składzie. Bardzo ważną kwestią podczas wyboru najlepszego produktu jest jego jakość, sprawdzone pochodzenie i marka. Każdy produkt powinien być opatrzony szczegółowym opisem składu, numerem seryjnym i hologramem gwarantującym jego oryginalność oraz posiadać odpowiedni certyfikat. Tylko dzięki takim substancjom zabieg mezoterapii będzie skuteczny i bezpieczny. Nie spowoduje też bólu ani nieestetycznych i niebezpiecznych powikłań.

Mezoterapia igłowa – produkty najwyższej jakości

Do preparatów stosowanych w mezoterapii igłowej i bezigłowej, najczęściej wybieranych przez renomowane placówki medycyny estetycznej, zaliczyć można m.in. takie produkty jak:

  • CytoCare — gama ekskluzywnych koktajli do mezoterapii tworzonych przez renomowane francuskie Laboratorium RevitaCare. Posiadają wyjątkowo bogaty skład, w który wchodzi oprócz kwasu hialuronowego aż 55 składników aktywnych, w tym także witaminy, aminokwasy i sole nieorganiczne.

  • Filorga — jedyne na rynku preparaty, po których zastosowaniu kwas hialuronowy oraz składniki aktywne działają w sposób synergiczny wraz z kompleksowym działaniem anti-aging.

  • Aquashine — działanie wielofunkcyjne i wielopoziomowe. To gwarancja idealnego nawilżenia i równowagi pomiędzy działaniem liftingującym a rozluźniającym mięśnie mimiczne.

  • Neuvia — preparaty wyróżniające się największym stężeniem czystego kwasu hialuronowego wśród produktów do mezoterapii.

  • Dr Cyj — ekskluzywne preparaty do mezoterapii mikroigłowej zapobiegające wypadaniu włosów oraz wpływające na ich zagęszczenie.

Facebook