Stymulatory tkankowe

Stymulatory tkankowe

Zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych to alternatywa dla standardowych wypełniaczy. Nowoczesna technologia i spektakularne efekty bez stosowania metod inwazyjnych to rozwiązanie dla coraz szerszego grona osób. Czym są stymulatory tkankowe, jak działają, które wybrać i dla kogo przeznaczone są zabiegi z ich wykorzystaniem? Sprawdź i wybierz najlepsze preparaty dla siebie.

Czym są stymulatory tkankowe i jak działają?

Stymulatory tkankowe to skoncentrowane preparaty o działaniu silnie odbudowującym i pobudzającym do regeneracji komórki skóry. W szczególności jest to kolagen i elastyna, które działają na różnych płaszczyznach skóry.

Utrata jędrności skóry, zmarszczki głębokie na szyi, blizny, cienie pod oczami, odwodnienie i suchość skóry, czy trądzik różowaty to najczęstsze problemy skórne, z jakimi borykają się pacjenci klinik i zakładów medycyny estetycznej. Stymulatory tkankowe opracowane i stworzone zostały, by zażegnać tego typu problemy szybko, bez powikłań i bezboleśnie. Aplikowanie tych niezwykłych preparatów można łączyć z innymi zabiegami, nawet podczas jednej wizyty.

Stymulatory tkankowe – skład

Stymulatory tkankowe zawierają w swoim składzie m.in.: kwas hialuronowy nieusieciowany, polinukleotydy, aminokwasy, kolagen, bursztynian sodu, czy hydraksyapatyt wapnia. Są to substancje o niezwykłej skuteczności w zwalczaniu procesów starzenia, stosowane w najlepszych klinikach świadczących usługi z zakresu najnowszej medycyny estetycznej.

Ich niewątpliwą zaletą jest to, że podczas jednego zabiegu można zastosować różne rodzaje stymulatorów. Wówczas jeden z preparatów może pełnić funkcję bazy wzmacniającej efekt działania kolejnego. Tak dobrany zabieg to maksymalne ukierunkowanie na indywidualne potrzeby każdego pacjenta.

Komu dedykowane są stymulatory tkankowe?

Pierwszym i głównym kryterium stosowania stymulatorów tkankowych jest jakość i stan skóry oraz jej indywidualne potrzeby. Zabieg z użyciem tego typu substancji będzie odpowiedni zarówno dla młodych dorosłych, jak i osób w wieku dojrzałym.

Wiele osób od dawna korzysta z różnych zabiegów z dziedziny medycyny estetycznej, ma także swoje ulubione, które wykonuje regularnie. Nic straconego! Stymulatory tkankowe można zaaplikować, chociażby podczas zabiegu popularnej mezoterapii igłowej. Pozwala to wzmocnić skutek stosowanej terapii i osiągnąć jeszcze lepszy efekt w krótszym czasie.

Zastosowanie tych nowoczesnych preparatów zwanych także biostymulatorami, posiada również inne mocne strony. Podczas gdy serie innych popularnych zabiegów o podobnym działaniu wymagają około 6 zabiegów, w tym przypadku dostępne są preparaty, po których zaaplikowaniu ten sam efekt uzyskać można nawet po 2 zabiegach. Taką moc mają właśnie stymulatory tkankowe. Cena zabiegów również w ogólnym rozrachunku okaże się korzystniejsza!

Wypełniacze a stymulatory tkankowe. Co wybrać?

W ofercie salonów medycyny estetycznej od lat dostępny jest szereg zabiegów o działaniu odmładzającym, regenerującym, czy poprawiającym owal twarzy. Czym różnią się od nich stymulatory tkankowe?

Podstawowa różnica wynika z formy kwasu hialuronowego, który występuje w obu grupach stosowanych preparatów. Popularne wypełniacze zawierają tę substancję w formie usieciowanej, bez dodatkowych substancji aktywnych. Zastosowanie takiego rodzaju kwasu hialuronowego często powoduje sztuczne napięcie skóry, wrażenie przerysowanej twarzy. Efekt wypełnienia bywa wolumetryczny i nienaturalny. Zdarza się, że niekorzystnie zmienia wygląd twarzy.

Kwas hialuronowy zawarty w stymulatorach tkankowych to natomiast kwas w formie nieusieciowanej, z dodatkiem szeregu substancji aktywnych. Nie ma zatem ryzyka, że przy zaaplikowaniu takiego preparatu uzyskamy przerysowany, czy nienaturalny efekt. Zabiegi z użyciem biostymulatorów pozwalają zredukować tkankę tłuszczową, uwydatnić kości policzkowe, zregenerować okolice oczu i rozjaśnić dolinę łez. Stymulatory tkankowe ekstremalnie i zarazem naturalnie pobudzają procesy zachodzące w skórze, co dodatkowo sprawia, że efektami zabiegu można cieszyć się znacznie dłużej niż w przypadku standardowych wypełniaczy.

Stymulatory tkankowe – odmładzanie, korekta, naturalność

Możliwości, jakie dają stymulatory tkankowe, cena zabiegów, forma, liczba w serii są najkorzystniejszą propozycją w zakresie medycyny estetycznej w ostatnim czasie. Poza nawilżeniem, regeneracją, odświeżeniem i odmłodzeniem skóry, za ich pomocą można przeprowadzić także inne zabiegi, często wykonywane w sposób inwazyjny. Są to m.in.: korekcja fałdów nosowo-wargowych, modelowanie policzków, korekta linii żuchwy i okolicy podjarzmowej, wypełnienie linii marionetki, korekta kształtu nosa i brody. Na takie rewolucyjne rozwiązanie jak stymulatory tkankowe czekaliśmy od lat!

Należy jednak pamiętać, aby przed każdym przeprowadzanym zabiegiem, dowiedzieć się jakim preparatem będzie wykonywany. Tylko oryginalne, wysokiej jakości produkty renomowanych firm farmaceutycznych zagwarantują zabieg skuteczny, efektywny, bezpieczny i pozbawiony przykrych niespodzianek w postaci powikłań.

 

Facebook