Kremy znieczulające

Czym są i jak działają kremy znieczulające?

Kremy znieczulające to kosmetyki medyczne, które blokują odczuwanie bólu, a także dotyku, ciepła oraz zimna w określonym miejscu w organizmie.  Zawarte w kremie znieczulającym substancje, np. lidokaina, oddziałowują na zakończenia bólowe i nerwy czuciowe, powodując powierzchniowe, tymczasowe znieczulenie w miejscu aplikacji. Efekt ten jest całkowicie odwracalny, a stosowanie tego typu środków w pełni bezpieczne.

Ulga w depilacji laserowej

Jednym z zastosowań maści znieczulającej jest depilacja laserowa. Polega ona na naświetlaniu skóry wiązką światła laserowego w celu usunięcia z niej niechcianego owłosienia. Metoda ta umożliwia pozbycie się włosów na długi czas. Najchętniej stosuje się ją do usuwania owłosienia z rąk, nóg oraz twarzy, a także w obrębie pach i okolicach bikini. Depilację laserową można jednak zastosować w dowolnym miejscu na ciele. Coraz częściej z zabiegu korzystają także mężczyźni. Z pewnością stanowi on oszczędność czasu i nerwów. Zabieg może być dość bolesny, dlatego też depilację laserową powinno wykonywać się przy użyciu znieczulenia. W tym celu na skórę aplikuje się specjalny  krem znieczulający.

Makijaż permanentny ze znieczuleniem

Przedzabiegowy krem odrętwiająco – znieczulający zapewni nam znieczulenie również podczas makijażu permanentnego. Zabieg ten polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę za pomocą cienkiej, jednorazowej igły wprowadzonej w szybkie wibracje. Efektem jest uzyskanie trwalszej wersji makijażu, która utrzymuje się znacznie dłużej niż jego zwykła wersja. Zabieg ten najczęściej przeprowadzany jest w trzech miejscach: na brwiach, powiekach oraz ustach. Makijaż permanentny wykonuje się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, aby zabieg powodował jak najmniejszy dyskomfort.

Bezbolesny tatuaż? To możliwe!

Kolejnym zastosowaniem preparatu jest tatuaż. Wykonuje się go poprzez wprowadzenie pod skórę tuszu za pomocą igieł. W efekcie otrzymujemy na skórze trwały, dowolny wzór. Tatuaż to jedna z najpopularniejszych, najbardziej lubianych form autoekspresji. To także świetny sposób na ozdobienie swojego ciała. Proces tatuowania może być mniej lub bardziej bolesny. Tak jak w przypadku innych zabiegów, poziom bólu zależy od indywidualnej tolerancji na ból, miejsca wykonywania zabiegu oraz długości sesji. Aby wyeliminować ból podczas tatuowania lub stanowczo go ograniczyć, warto skorzystać ze środka znieczulającego, np. miejscowo działającego żelu znieczulającego.

Znieczulenie w piercingu

Znieczulenie miejscowe może być pomocne także przy piercingu. Po przekłuciu skóry za pomocą igieł bądź pistoletu do piercingu wkłada się ozdobę w postaci kolczyka. Piercing może być bolesny, dlatego i w tym celu stosuje się znieczulenie miejscowe. Dzięki zastosowaniu preparatu nawet wrażliwe osoby mogą cieszyć się piękną ozdobą i nieskrępowanie wyrażać siebie poprzez wygląd, bez martwienia się o ból.

Mezoterapia a znieczulenie podczas zabiegu

Po krem znieczulający sięgnąć można również przy wykonywaniu zabiegu, jakim jest mezoterapia. To niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej, podczas którego miejscowo w głąb skóry dostarczane są substancje lecznicze, odżywcze oraz regenerujące. Umożliwia pozbycie się lub zmniejszenie różnych problemów skórnych, np. zmarszczek bądź przebarwień, i utrzymanie zdrowego stanu skóry. Mezoterapia stanowi alternatywę dla różnego rodzaju kosmetyków, które, mimo najlepszego składu, nie są w stanie dotrzeć tak głęboko jak aplikowane podczas zabiegu mezokoktajle. Sprawia to, że mezoterapia jest skuteczniejszą metodą niż stosowanie kosmetyków i pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów. Aby zabieg ten sprawiał jak najmniejszy dyskomfort, można sięgnąć po odrętwiający krem przedzabiegowy.

Inne zastosowania preparatów

Środki do znieczulenia miejscowego możemy zastosować również w sytuacjach takich jak:

 • szczepienie;
 • zabiegi laserowe (m.in. wspomniana wcześniej depilacja laserowa);
 • pobieranie krwi;
 • zabiegi kosmetologii estetycznej oraz medycyny estetycznej, np. zabiegi wykonywane z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego;
 • cewnikowanie pęcherza moczowego;
 • zabiegi dermatologiczne i chirurgiczne przeprowadzane na skórze
 • świąd, ból i stany zapalne skóry;
 • zabiegi stomatologiczne oraz bolesne ząbkowanie;
 • hemoroidy;
 • zabiegi okulistyczne;
 • ból gardła, mięśni i stawów, a także kontuzje powstałe w trakcie wykonywania aktywności fizycznych, np. uprawiania sportu.

Przeciwwskazania do zastosowania kremów odrętwiających

Wśród przeciwwskazań do zastosowania przedzabiegowego kremu znieczulającego znaleźć można m.in. alergię na którykolwiek ze składników kremu oraz uszkodzoną bądź podrażnioną skórę w miejscu, na które chcemy nałożyć produkt. Należy także zachować szczególną ostrożność w przypadku występowania padaczki i ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.

Efekty uboczne stosowania kremów znieczulających

Do niepożądanych działań związanych z zastosowaniem kremu odrętwiającego zaliczyć można m.in.:

 • rumień;
 • pokrzywkę;
 • świąd;
 • odbarwienie oraz bladość skóry;
 • rzadkie reakcje alergiczne na lidokainę.

Nie ma jednak powodów do obaw — przy prawidłowym stosowaniu kremu prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych jest znikome, zaś skuteczność — wysoka. Zastosowanie środków miejscowo znieczulających to skuteczna pomoc w bolesnych chwilach. Pomogą one wytrwać bolesny zabieg i cieszyć się pożądanym rezultatem.

Pozytywny wpływ na zabiegi

Istnienie różnego rodzaju preparatów o działaniu miejscowo znieczulającym ma korzystny wpływ na medycynę estetyczną. Wiele osób boi się zdecydować na dany zabieg ze względu na obawę o jego bolesność. Z pomocą przychodzą jednak specjalne środki, które czynią zabieg jak najmniej bolesnym i niekomfortowym. Dzięki możliwości ich zastosowania coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw, jakie ma do zaoferowania medycyna estetyczna i doświadcza wielu korzyści płynących z zabiegów.

Korzysta nie tylko medycyna estetyczna — również studia tatuażu. Dzięki opcji wykonania tatuażu ze znieczuleniem więcej osób może sobie na niego pozwolić, poczuć się wyjątkowo oraz dobrze we własnym ciele, wyrażać siebie i tym samym intrygować innych.

W naszym sklepie posiadamy skuteczne kremy znieczulające w dobrej cenie. Co więcej — oferowane przez nas kremy znieczulające dostępne są bez recepty. Zastosowanie ich stanowi więc świetny sposób na złagodzenie bólu i znieczulenie, bez konieczności posiadania recepty.

Facebook