Jakie maści znieczulające są dostępne bez recepty?

Zmagasz się z bólem i uczuciem dyskomfortu? A może chcesz zabezpieczyć swoje ciało przed bólem już na wstępie, przygotowując je do zabiegów, takich jak depilacja lub tatuaż? W obecnych czasach maści znieczulające dostępne na rynku to umożliwiają. Warto bliżej poznać ich działanie, a zwłaszcza tych polecanych jako produkty bez recepty. Sprawdź, czym wyróżniają się maści z lidokainą, które są jednymi z najbardziej popularnych preparatów.

Lidokaina – niezwykle skuteczna substancja czynna

Lidokaina jest substancją czynną powszechnie stosowaną w medycynie jako środek znieczulający miejscowo. Jej działanie polega na blokowaniu przewodzenia sygnałów nerwowych odpowiedzialnych za odbieranie bodźców bólowych. Dzięki temu maść zawierająca lidokainę pomaga szybko zredukować uczucie bólu w miejscu aplikacji. Warto dodać, że składnik działa nie tylko jako anestetyk miejscowy, ale również wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne.

Rodzaje maści z lidokainą i ich zastosowanie

Na rynku dostępne są różne rodzaje maści znieczulających z lidokainą, które można łatwo nabyć bez recepty. Ich formuła może zawierać różne stężenia lidokainy oraz dodatkowe składniki, takie jak np. benzokaina czy prilokaina, które również mają właściwości znieczulające.

Maści z lidokainą stosowane są w przypadku różnorodnych problemów skórnych, takich jak podrażnienia czy stany zapalne. Warto zdecydować się na takie preparaty, jeśli chcesz zmniejszyć uczucie bólu podczas depilacji czy tatuażu, ale także, aby złagodzić swędzenie czy pieczenie powstałe na skutek łuszczycy, egzemy lub oparzeń słonecznych.

Dawkowanie i sposób aplikacji

Przed użyciem każdej maści z lidokainą konieczne są przestrzeganie umieszczonych na opakowaniu zaleceń producenta oraz dokładna analiza składu preparatu, aby uniknąć przypadkowego podrażnienia skóry. Należy stosować odpowiednią ilość maści na obszarze wymagającym ulgi od bólu oraz pozostawić ją na określony czas, a następnie usunąć resztki produktu.

Facebook