Peelingi chemiczne

Peelingi chemiczne

Niechciane pozostałości po lecie? Nieestetyczne przebarwienia, plamy lub piegi? A może martwy naskórek i ciągłe łuszczenie? Najlepszym antidotum na tego typu dolegliwości jest peeling chemiczny i odpowiednio dopasowany do jego wykonania preparat. Na czym polega zabieg, dla kogo jest przeznaczony i jakie daje efekty?

Peelingi chemiczne – czym są?

Peeling chemiczny zwany także chemabrazją to zabieg wykonywany przez kosmetologa lub dermatologa. Polega na złuszczeniu martwego naskórka za pomocą specjalnie dobranych substancji. W ich skład wchodzą zazwyczaj specjalistyczne kwasy. Najczęściej należą do nich:

  • alfa-hydroksykwasy – przeznaczone dla cery przesuszonej,

  • hydroksykwasy – oczyszczają pory, powszechnie stosowane w terapii leczenia trądziku,

  • kwasy TCA – zmniejszanie wydzielania serum, skuteczne leczenie trądziku,

  • kwas migdałowy i kwas witaminy A – działanie regenerujące, kojące i nawilżające.

Peeling chemiczny zawsze dopasowany jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Stosowany jest zazwyczaj na skórze twarzy, dekoltu i pleców. Zabiegi są bardzo skuteczne, dają długotrwałe efekty i nie wymagają rekonwalescencji.

Rodzaje peelingów chemicznych

Peelingi chemiczne to zabiegi wykonywane na trzech poziomach intensywności:

  • Peeling powierzchniowy nie powoduje łuszczenia naskórka. Redukuje płytkie, niewielkie zmarszczki, trądzik i przebarwienia.

  • Peeling średniogłęboki – silniejszy, pobudza i oddziałuje również na skórę właściwą. Pomaga w walce z głębokimi zmarszczkami, przebarwieniami oraz bliznami po trądziku. Może złuszczyć naskórek, ale nie musi. Zależy to od rodzaju i jakości preparatu, jakim wykonane zostaną tego typu peelingi chemiczne. Sklep, w którym zaopatruje się kosmetolog lub dermatolog wykonujący zabieg, powinien zapewniać pacjentom produkty najwyższej jakości, ze sprawdzonych źródeł i posiadające certyfikaty.

  • Peeling głęboki wykonywany jest wyłącznie przez wyspecjalizowanych lekarzy za pomocą silnych środków chemicznych. Zwalcza głębokie zmarszczki i redukuje blizny.

Peelingi chemiczne – cena zabiegu a jakość preparatu

W wielu salonach i gabinetach kosmetycznych oferowane są zabiegi w znacznej rozpiętości cenowej. Należy pamiętać, że tylko dobry, oryginalny preparat gwarantuje skuteczne peelingi chemiczne. Cena samej substancji, użytej podczas jednego zabiegu w niektórych gabinetach podobna jest do kwoty za całość wykonanego peelingu. Nie będzie to świadczyło na korzyść oferowanej usługi, ani zapowiadało spodziewanych efektów.

Jak znaleźć miejsce, w którym oferowane są najskuteczniejsze peelingi chemiczne? Sklep, w którym zaopatruje się dany salon, jak i opakowanie z opisem stosowanych preparatów, w dobrych placówkach nigdy nie będzie tajemnicą. Warto pamiętać, że każda osoba korzystająca z usług z zakresu kosmetologii i medycyny estetycznej ma prawo znać pochodzenie i skład używanych do zabiegów preparatów!

 

Facebook