Preparaty do lipolizy

Wyświetlanie wszystkich wyników: 3

Precyzyjność tego zabiegu pozwala działać nawet na tak niewielkim obszarze jak na przykład podbródek i na tak wrażliwej skórze, jak ta pod oczami. Korzystając z lipolizy można w widoczny sposób zredukować ilość tkanki tłuszczowej oraz poprawić kondycję, wygląd i napięcie skóry.

Czym jest lipoliza?

Lipoliza to jeden z nieinwazyjnych zabiegów, pozwalających pozbyć się nadmiaru tłuszczu z wybranej partii ciała, a także znacząco poprawić kondycję skóry. Klasyfikowana jest jako nieinwazyjna, ponieważ nie wymaga zastosowania narkozy ani skomplikowanej ingerencji w ciągłość tkanek. Zabieg polega na wstrzyknięciu przez specjalistę odpowiedniego preparatu do lipolizy w wybrane miejsce. Nierzadko bywa mylony z liposukcją, jednak w sposób znaczący się od niej różni.

Główną różnicą jest brak konieczności chirurgicznej ingerencji, przez co lipoliza jest mniej ryzykowna i nie wymaga pobytu w szpitalu. Lipoliza to zabieg prosty i bezpieczny, a wykonywany przez profesjonalistę gwarantuje fenomenalne rezultaty i minimalne ryzyko skutków ubocznych.

Wskazania do wykonania lipolizy

Lipoliza jest niezastąpiona w walce z tkanką tłuszczową, osadzającą się w niepożądanych miejscach i tworzącą nieestetyczne fałdki, cellulitem i zmniejszeniem jędrności skóry. Partie ciała, które najczęściej bywają poddawane zabiegowi, to podbródek, okolice pod oczami, ramiona i ręce, plecy, pośladki, brzuch, biodra i uda, a w szczególności ich wewnętrzna strona. Wskazaniami do skorzystania z zabiegu są między innymi:

  • podwójny podbródek,
  • tendencja do powstawania worków pod oczami,
  • miejscowe otłuszczenia,
  • tzw. wdowi kark,
  • zniekształcony owal twarzy,
  • zwiotczała i pomarszczona skóra,
  • zbyt szerokie biodra lub uda,
  • fałdki na brzuchu bądź plecach,
  • ginekomastia męska.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Lipoliza szczególnie dobrze sprawdzi się u tych osób, które dbają o zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną, ale mają problem z pozbyciem się tkanki tłuszczowej z niektórych partii ciała oraz u tych, których skóra zaczęła tracić jędrność i naturalny blask. Zawsze w pierwszej kolejności przeprowadzany jest wywiad, mający na celu wykluczenie przeciwwskazań (takich jak ciąża, nowotwór, alergie, choroby autoimmunologiczne i inne), aby jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych.

Preparaty do lipolizy są odpowiednio przebadane, a zabieg z ich użyciem w pełni bezpieczny. Najczęściej jedynym ryzykiem, jakie wiąże się z lipolizą jest niewielka bolesność i lekkie zaczerwienienie w miejscu wkłucia.

Przebieg zabiegu lipolizy

Zabieg lipolizy przeprowadzany jest zwykle w znieczuleniu miejscowym, choć nie zawsze. Niektóre preparaty do lipolizy nie wymagają korzystania ze znieczulenia. Zabieg trwa od około 20 minut do prawie godziny, w zależności od wymiarów wybranej partii ciała. Zazwyczaj więcej czasu zajmują miejsca takie jak brzuch, pośladki czy uda, gdzie tkanki jest najwięcej, a mniej np. podbródek czy okolice pod oczami.

Specjalista medycyny estetycznej korzysta z odpowiednio dobranych i przygotowanych ampułek do lipolizy i wstrzykuje ich zawartość w wybrany obszar. Substancje zawarte w preparatach do lipolizy mają zdolność do destrukcji komórek tłuszczowych. Zniszczone komórki organizm transportuje do wątroby, która je rozkłada, a następnie wydala. Efekt zabiegu jest nierzadko pozytywnie zaskakujący i zwykle widoczny bardzo szybko.

Efekty zastosowania lipolizy

Ampułki do lipolizy stosuje się w miejscach dotkniętych nadmiarem tkanki tłuszczowej, cellulitem i/lub zwiotczeniem skóry. Efekt wyszczuplający widoczny jest stosunkowo szybko, już po kilku zastosowaniach, a napięcie i ujędrnienie skóry można zobaczyć niemal natychmiastowo. Ostateczny efekt często bywa wręcz spektakularny, możliwy do porównania nawet z zabiegami chirurgii plastycznej. 

Obwód miejsc poddanych lipolizie bardzo szybko się zmniejsza, a skóra jest w widocznie lepszej kondycji – staje się bardziej napięta, jędrna i odzyskuje zdrowy blask. Aby osiągnąć najlepsze efekty, zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Liczba takich powtórzeń zależy w głównej mierze od stanu i grubości tkanek na wybranym obszarze, a także od indywidualnych potrzeb i oczekiwań pacjentki bądź pacjenta.

Substancje stosowane w zabiegach lipolizy

Lipoliza polega na wstrzyknięciu pod skórę odpowiednich substancji, które wywołują celowy i kontrolowany niewielki stan zapalny, prowadzący do zniszczenia komórek tkanki tłuszczowej. Preparaty do lipolizy najczęściej zawierają fosfatydylocholinę jako główny składnik aktywny. Nierzadko dostępne na rynku ampułki do lipolizy zostają wzbogacone peptydami biomimetycznymi, które bardzo skutecznie ujędrniają skórę i L-karnityną, która znacząco przyspiesza cały proces i pozwala szybciej cieszyć się efektami przeprowadzonego zabiegu.

Można także zakupić preparaty niezawierające fosfatydylocholiny. W ich przypadku głównymi substancjami aktywnymi są detergenty. Choć zabieg lipolizy jest prosty i bezpieczny, warto dbać o to, by sprzedający preparaty do lipolizy sklep był sprawdzony.

Preparaty do lipolizy – cena

Jak już ustaliliśmy, aby przeprowadzić ten zabieg, niezbędne są ampułki do lipolizy. Cena takich ampułek jest zależna od producenta i liczby sztuk w opakowaniu. W zależności od wybranego składu, który dobierany jest pod konkretne, indywidualne potrzeby pacjentki, koszt pojedynczej ampułki waha się od ok. 110 zł do ok. 150 zł.

Oferujący ampułki do lipolizy sklep powinien być sprawdzony i godny zaufania, a sam preparat koniecznie musi przejść niezbędne badania kliniczne, zapewniające bezpieczeństwo stosowanego produktu. Takim właśnie sklepem jest Symbiosis. Cena produktów do lipolizy wielu osobom może wydawać się zbyt wysoka, jednak warto pomyśleć o efektach, które są fenomenalne i widoczne niedługo po zabiegu.

Facebook