Maty Ochronne do Kriolipolizy

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz.

Do czego służą i jak działają maty ochronne do kriolipolizy?

Maty izolujące do krioterapii służą do ochrony skóry podczas zabiegu, jakim jest kriolipoliza. W niskiej temperaturze podskórna tkanka tłuszczowa przeobraża się w ciało stałe, a temperatura ujemna doprowadza do apoptozy komórek tłuszczowych. Delikatne tkanki podczas kontaktu z zimnem narażone są na odmrożenie. Maty ochronne do kriolipolizy chronią skórę przed bolesnymi odmrożeniami spowodowanymi przez zimno w temperaturze od -5 do -15 stopni Celsjusza. Tworzą rodzaj podkładki organicznej, przeciw zamarzaniu, która może skutecznie zapobiec odmrożeniu skóry w obszarze poddawanemu zabiegu.

Czym jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to wynalazek amerykańskich lekarzy, który znalazł zastosowanie w medycynie estetycznej i coraz bardziej zdobywa na popularności. Jest to zabieg polegający na wymrażaniu tkanki tłuszczowej. Podczas kriolipolizy komórki tłuszczowe ulegają rozpadowi, jednak skóra, mięśnie oraz nerwy pozostają nieuszkodzone. Kriolipoliza jest więc zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezinwazyjnym. To świetne rozwiązanie dla osób chcących pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z wybranych obszarów ciała, takich jak:

  • Ramiona,
  • Plecy,
  • Brzuch,
  • Boczki,
  • Uda,
  • Bryczesy.

Zabieg kriolipolizy umożliwia pozbycia się ok. 20-50% miejscowej tkanki tłuszczowej.

Jak zastosować maty ochronne?

Czas trwania jednego zabiegu kriolipolizy waha się między 15 minutami a jedną godziną. Pierwsze efekty widoczne są już po kilku tygodniach. Początek zabiegu może być niekomfortowy, ale nieprzyjemne uczucie mija już po kilku minutach, a sam zabieg jest bezbolesny

Maty izolujące do krioterapii dostępne są w wielu wymiarach, dzięki czemu są uniwersalne w zastosowaniu. Wystarczy wybrać odpowiedni rozmiar maty, a następnie nałożyć ją na suchą skórę. Tak przygotowany obszar gotowy jest do poddania zabiegowi kriolipolizy.

Zalecenia po zabiegu

Aby utrzymać osiągnięty dzięki kriolipolizie rezultat, należy zadbać o zdrową dietę oraz aktywność fizyczną. Zalecane jest również nawilżanie obszaru poddanego kriolipolizie. Przez 2 pierwsze tygodnie od zakończenia zabiegu nie powinno się spożywać alkoholu ani przyjmować leków przeciwzapalnych. Należy unikać także gorących kąpieli, wizyt w saunie oraz solarium.

Facebook