Urządzenia do mezoterapii

Wyświetlanie wszystkich wyników: 2

Urządzenia do mezoterapii

Mezoterapia mikroigłowa jest obecnie najczęściej przeprowadzanym zabiegiem w gabinetach medycyny estetycznej. Jej popularność wynika głównie ze skuteczności i długotrwałości efektów. Pozwala ona na:

  • dogłębne odżywienie, nawilżenie i zrewitalizowanie skóry,
  • zmniejszenie widoczności przebarwień, blizn i uszkodzeń,
  • ujędrnienie i wygładzenie skóry, dające efekt naturalnego liftingu,
  • wyrównanie kolorytu i zmniejszenie widoczności naczynek na twarzy lub innych częściach ciała,
  •  ograniczenie wypadania i łamania się włosów,
  • poprawa owalu twarzy i uniesienie policzków,
  • redukcję cellulitu, rozstępów i rumienia,
  • ograniczenie wydzielania się sebum u posiadaczek skóry tłustej i mieszanej,
  • pobudzenie mikrokrążenia w skórze i mobilizacja do jej odnowy oraz produkcji kolagenu i elastyny.

Nic więc dziwnego, że zabieg mezoterapii mikroigłowej zdobył aż tak wielką popularność. Nie wymaga on stosowania lasera jak w mezoterapii bezigłowej, ani strzykawek, które używane są w przypadku mezoterapii igłowej. Dermapeny są urządzeniem, które pokochały klientki w całej Polsce. Są o wiele przyjemniejsze w odbiorze, swoją pracę wykonują szybko i bardzo dokładnie, a doznania bólowe są ograniczone do minimum.

Urządzenia do mezoterapii – cena

Jeśli więc chcemy wprowadzić do swojego salonu najbardziej odżywczy zabieg przeprowadzany w obrębie kosmetologii i medycyny estetycznej, konieczne będzie zaopatrzenie się w urządzenia do mezoterapii mikroigłowej. Cena dermapenów jest zależna od producenta, jednak zwraca się już po kilku tygodniach pracy. Urządzenia te pozwalają na zachowanie należytej higieny. Są sterylne, z wymiennymi kartridżami, a korzystanie z nich można z powodzeniem nazwać czystą przyjemnością.

Dermapeny od N-symbiosis

Derma N-Skin Pen dostępny w asortymencie N-symbiosis gwarantuje najwyższy poziom komfortu zarówno dla klienta, jak i osoby wykonującej zabieg. Niewielka głowica pozwala na precyzyjne nakierowywanie igiełek, natomiast ergonomiczna budowa ułatwia stabilne trzymanie go w dłoni. Urządzenie posiada certyfikat CE, jest objęte gwarancją od producenta, a po jej upływie można korzystać z serwisu pogwarancyjnego.

Dermapen wyposażony jest w dwie sterylne głowice, które są częściami wymiennymi po przeprowadzeniu każdego zabiegu. Główki do mikronakłuwania wyposażone są w 12 igieł wykonanych ze stali chirurgicznej, pokrytych tytanem. Dzięki temu gwarantują pełne bezpieczeństwo i minimalizują praktycznie do zera ryzyko wystąpienia uczulenia na narzędzia wykorzystywane przy zabiegu.

Ten rodzaj dermapenów pozwala na przyspieszenie czasu wykonywania zabiegu, jest niesamowicie skuteczny i stopniowo wypiera używane wcześniej do mezoterapii mikroigłowej rollery. Derma N-Skin Pen ma regulowaną głębokość nakłuwania, którą dobieramy indywidualnie do skóry pacjentów i miejsca na twarzy lub ciele, na którym wykonywany jest zabieg.

Przykładowo, w okolicy czoła i oczu, nakłucia muszą być wykonywane na o wiele mniejszą głębokość, niż na policzkach. Średnia ilość ruchów emitowana przez maszynkę w ciągu minuty to 1300 wibracji, których intensywność można regulować. W przeciwieństwie do rollerów dermapeny nakłuwają skórę pod kątem prostym, a nie na ukos, dzięki czemu nie powodują większych uszkodzeń, niż jest to konieczne dla osiągnięcia zadowalającego efektu zabiegowego.

Technologia pulsujących igieł w Derma N-Skin Pen

Mikronakłuwanie za pomocą technologii pulsujących igieł niszczy zewnętrzną warstwę naskórka, po to, by pobudzić skórę do odnowy. Kiedy procesy naprawcze aktywują się, substancje odpowiedzialne za nawilżenie, jędrność i sprężystość wydzielają się i regenerują uszkodzone partie naskórka. Mechaniczne działanie technologii pulsacyjnej pozwala na dogłębne dotarcie substancji odżywczych z podanego preparatu do warstw skóry tak głębokich, do których dotarcie w czasie codziennej pielęgnacji jest niemożliwe.

Pierwsze efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu. Na ostateczne rezultaty czeka się jednak nawet do dwóch tygodni. Kiedy zaczerwienienie i delikatny obrzęk ustąpią, skóra nabiera o wiele większej gęstości niż wcześniej, a także zyskuje nową warstwę ochronną. Zwiększone jest także wytwarzanie w niej kwasu hialuronowego, kolagenu, elastyny oraz fibroblastów.

Urządzenia do mezoterapii igłowej – cena

Urządzenia do mezoterapii igłowej nie są już tak skomplikowane jak to wygląda w przypadku narzędzi do przeprowadzania mezoterapii mikroigłowej. Mezoterapię igłową przeprowadza się przy pomocy strzykawek i odżywczych preparatów. Jeśli pacjentki wrażliwe są na ból, można zastosować również znieczulenie, które sprawi, że nakłucie skóry nie będzie bolesne. Cena igieł, narzędzi do iniekcji i koktajli podawanych pod skórę, chociaż jest niższa od dermapenów, jest nieco mniej zachęcająca dla większości kobiet.

Przebieg zabiegu przy użyciu dermapenów

Mezoterapię mikroigłową przy użyciu dermapenów przeprowadzamy na uprzednio dokładnie oczyszczonej i zdezynfekowanej skórze. Jeśli zachodzi taka potrzeba, można nałożyć również krem znieczulający. Następnie na twarz lub ciało nakłada się indywidualnie dobrany koktajl odżywczy lub ampułki z linii N-Renewal, które doskonale komponują się z polecanym dermapenem N-Skin Pen.

Po dokładnym rozprowadzeniu preparatu przystępujemy do zabiegu. Dobierając długość igieł, głębokość i intensywność nakłuć, przejeżdżamy dermapenem po skórze, kawałek po kawałku. Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i lekko obrzęknięta, jednak w ciągu kilku dni objawy ustępują, a pacjentki z każdym kolejnym dniem mogą cieszyć się piękniejszą skórą.

Zalecenia pozabiegowe po zastosowaniu dermapena

Po zabiegu nie wolno dotykać niepotrzebnie skóry, szczególnie nieumytymi lub niezdezynfekowanymi dłońmi. Należy unikać również nadmiernego wysiłku fizycznego, kontaktu skóry ze słońcem oraz dużych skupisk ludzi. Nie wolno korzystać z solarium, sauny, basenów i kąpielisk. Trzeba odczekać co najmniej miesiąc przed wykonywaniem innych zabiegów oraz powstrzymać się od wykonywania peelingów – zarówno chemicznych, jak i mechanicznych.

Po mezoterapii silnie nawilżamy, natłuszczamy i odżywiamy skórę. Dobrym pomysłem będzie stosowanie preparatów z kwasem hialuronowym dla przedłużenia efektów zabiegowych. Przez pierwszy miesiąc stosujemy bardzo wysokie filtry podczas wychodzenia z domu. Odpowiedni będzie SPF na poziomie 50.

Częstotliwość wykonywania zabiegów dermapenami

Zabiegi mezoterapii mikroigłowej przy użyciu oferowanych dermapenów stosować można co około 3-4 tygodnie, jednak jest to ściśle związane ze zdolnością skóry do regeneracji. Przed kolejnym zabiegiem należy zatem dokonać jej dokładnych oględzin i zdecydować, czy wydłużenie okresu pomiędzy zabiegami będzie konieczne. Przeciętnie wykonuje się łącznie pomiędzy 3, a 5 zabiegów mezoterapii.

Pierwsze efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. W okresie późniejszym warto wykonywać 1 lub 2 serie zabiegów rocznie dla podtrzymania efektów na stałe. To, w jakim stopniu będą one spektakularne, zależy od charakteru i stopnia rozległości problemu, z którym zgłasza się pacjent. Dokładne parametry urządzenia, a także stosowany koktajl dobiera lekarz lub kosmetolog na podstawie obecnego stanu skóry pacjenta i jej potrzeb oraz jego oczekiwań wobec zabiegu. Mezoterapia mikroigłowa jest najbardziej uniwersalnym, skutecznym i uwielbianym zabiegiem na twarz.

Wskazania do przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej

Wskazań do przeprowadzenia mezoterapii mikroigłowej zasadniczo jest wiele. Można stosować ją między innymi w następujących problemach:

  • sucha, szorstka skóra, z przebarwieniami,
  • wiotka, starzejąca się skóra i widoczne zmarszczki,
  • skóra tłusta, wydzielająca nadmierne ilości sebum,
  • zmarszczki palacza i uszkodzenia skóry wywołane słońcem lub solarium,
  • blizny potrądzikowe i rozszerzone pory,
  • widoczny cellulit i rozstępy,
  • wypadające włosy, sucha skóra głowy.

Katalog dolegliwości, które mogą być wskazaniami do zabiegu, nie jest jednak zamknięty. Mezoterapia jest doskonałym sposobem na zachowanie dobrego wyglądu i jędrności skóry. Można wykonywać ją przed ważnymi wydarzeniami, jednak należy zadbać o 2-tygodniowy odstęp od istotnej daty. Najczęściej wykonuje się ją na twarzy, brzuchu, pośladkach i udach, ramionach oraz dekolcie i szyi.

Zalety stosowania Derma N-Skin Pen do mezoterapii mikroigłowej

Wśród niebywałych zalet oferowanych przez N-symbiosis urządzeń do mezoterapii mikroigłowej można wymienić o wiele większy komfort wykonywanych zabiegów, przyspieszenie czasu ich trwania, zmniejszenie do minimum dyskomfortu związanego z mikronakłuwaniem oraz ogromną efektywność w porównaniu do innych urządzeń. Ponieważ regulacja igieł daje możliwość personalizacji urządzenia do potrzeb konkretnego pacjenta, prawidłowe dobranie parametrów zabiegowych skraca okres rekonwalescencji.

Derma N-Skin Pen, czyli dokładność i precyzja jak nigdy dotąd

Dermapen daje szansę na niemożliwą dotąd kontrolę precyzji manipulowania urządzeniem. Rollery przez swoje ukośne ułożenie igieł utrudniały docieranie do trudnodostępnych miejsc, znajdujących się przykładowo w okolicy oczu czy skrzydełek nosa. Igłami ułożonymi na prosto o wiele łatwiej jest manipulować, a głowice używane do przeprowadzania zabiegu zostały jeszcze bardziej zmniejszone dla maksymalnej dokładności. Urządzenie wyposażone zostało także w wygodny wyświetlacz, który pozwala na kontrolę parametrów i przebiegu procedury zabiegowej.

Co oznacza znak jakości CE urządzenia Derma N-Skin Pen?

Nadawanie certyfikacji CE urządzeniom wprowadzanym na rynek na terenie Unii Europejskiej ma na celu dokładne przetestowanie ich bezpieczeństwa, poziomu spełniania wymagań i norm technologicznych. Badania dotyczące produktu przeprowadzane są przez niezależny podmiot zewnętrzny, któremu wykonawstwo procedury zleca wytwórca produktu. Urządzenia posiadające certyfikat CE są bezpieczne — mają nie dopuszczać do powstawania niepotrzebnych urazów, zanieczyszczeń, zakażeń, a także minimalizować ryzyko zanieczyszczenia ich w transporcie. Urządzenia do mezoterapii mikroigłowej oznaczone znakiem CE są produkowane we w pełni kontrolowanych warunkach. W przypadku, w którym określony produkt nie spełnia stosownych norm, musi zostać wycofany z obrotu lub używania, a jego stosowanie może zacząć podlegać zakazowi lub ograniczeniom.

Jak dokładnie wygląda kontrola do certyfikacji CE oferowanych urządzeń?

W procesie nadawania certyfikatu CE przez jednostkę zewnętrzną audytorzy kontrolują dokładnie przebieg procesu produkcji urządzenia, jego zgodność z warunkami zawartymi w dyrektywie unijnej, kontrolę dokumentacji technicznej i konkretnej maszynki, a następnie test pozostałych urządzeń z partii, w celu sprawdzenia, czy są zgodne z pierwszym badanym produktem. Weryfikowane są również instrukcje dołączane do urządzenia, jak również oceniane jest ryzyko związane z ich użytkowaniem. Dzięki spełnianiu przez oferowane urządzenia tych i innych kryteriów można stosować je bez obaw.

Co zawierają ampułki do mezoterapii?

Chociaż za wspaniałe efekty mezoterapii odpowiada głównie dobre urządzenie do wykonywania zabiegu, warto zwrócić uwagę również na aplikowane na skórę preparaty. Przeważnie składają się one z kwasu hialuronowego, osocza, komórek macierzystych, olejów, witamin, minerałów, aminokwasów, polipeptydów i antyoksydantów dających spektakularne efekty. Produkty do łączenia z mezoterapią mikroigłową zawierają przeważnie koenzym Q10, witaminę C, A, E czy D. Dają one wspaniały efekt przeciwstarzeniowy, rewitalizujący, fotoprotekcyjny, rozjaśniający i regenerujący. Dzięki nim skóra jest jeszcze bardziej promienna i zyskuje młody, świeży wygląd.

Facebook