Czym są i jak działają kremy znieczulające?

Wygląda na to, że nie możemy znaleźć tego, czego szukasz.

Kremy znieczulające to kosmetyki medyczne, które blokują odczuwanie bólu, a także dotyku, ciepła oraz zimna w określonym miejscu w organizmie.  Zawarte w kremie znieczulającym substancje, np. lidokaina, oddziałują na zakończenia bólowe i nerwy czuciowe. Tym samym powodują powierzchniowe, tymczasowe znieczulenie w miejscu aplikacji. Efekt ten jest całkowicie odwracalny, a stosowanie tego typu środków w pełni bezpieczne.

Kremy znieczulające do depilacji laserowej

Jednym z zastosowań kremów znieczulających jest depilacja laserowa. Polega ona na naświetlaniu skóry wiązką światła laserowego w celu usunięcia z niej niechcianego owłosienia. Metoda ta umożliwia pozbycie się włosów na długi czas. Najchętniej stosuje się ją do usuwania owłosienia z rąk, nóg oraz twarzy, a także w obrębie pach i okolicach bikini. Depilację laserową można jednak zastosować w dowolnym miejscu na ciele. Coraz częściej z zabiegu korzystają także mężczyźni. Z pewnością stanowi on oszczędność czasu i nerwów. Zabieg może być dość bolesny, dlatego depilację laserową powinno wykonywać się przy użyciu znieczulenia w postaci kremu znieczulającego.

Makijaż permanentny ze znieczuleniem

Przedzabiegowy krem odrętwiająco – znieczulający zapewnia znieczulenie również podczas makijażu permanentnego. Zabieg polega na wprowadzeniu barwnika pod skórę za pomocą cienkiej, jednorazowej igły charakteryzującej się szybkimi wibracjami. Efektem jest uzyskanie trwalszej wersji makijażu, która utrzymuje się znacznie dłużej niż jego zwykła wersja. Zabieg ten najczęściej przeprowadzany jest w trzech miejscach: na brwiach, powiekach oraz ustach. Makijaż permanentny wykonuje się z zastosowaniem znieczulenia miejscowego, aby zabieg powodował jak najmniejszy dyskomfort.

Bezbolesny tatuaż? To możliwe!

Kolejnym zastosowaniem preparatu jest tatuaż. Wykonuje się go poprzez wprowadzenie pod skórę tuszu za pomocą igieł. W efekcie otrzymujemy na skórze trwały, dowolny wzór. Tatuaż to jedna z najpopularniejszych, najbardziej lubianych form autoekspresji. To także świetny sposób na ozdobienie swojego ciała. Proces tatuowania może być mniej lub bardziej bolesny. Tak jak w przypadku innych zabiegów, poziom bólu zależy od indywidualnej tolerancji na ból, miejsca wykonywania zabiegu oraz długości sesji. Aby wyeliminować ból podczas tatuowania lub stanowczo go ograniczyć, warto skorzystać ze środka znieczulającego, np. miejscowo działającego żelu znieczulającego.

Jak działa krem znieczulający do tatuażu?

Krem znieczulający do tatuażu działa poprzez zmniejszenie odczuwania bólu podczas wykonywania tatuażu. Jest to możliwe dzięki zawartości w nim składników aktywnych, takich jak lidokaina, benzokaina lub tetrakaina, które działają jako blokery receptorów bólowych. Kiedy krem jest nakładany na skórę w miejscu, gdzie ma być wykonany tatuaż, składniki aktywne przenikają przez naskórek i wpływają na nerwy odpowiedzialne za przekazywanie informacji o bólu do mózgu. Dzięki temu proces wykonywania tatuażu staje się mniej bolesny i bardziej komfortowy dla klienta. Jednak trzeba pamiętać, że krem znieczulający nie jest gwarancją całkowitego braku bólu podczas wykonywania tatuażu. Zastosowanie tego typu maści może jedynie zmniejszyć do minimum odczuwanie bólu.

Warto również zaznaczyć, że stosowanie kremu znieczulającego nie powinno być przesadzone. Przed zastosowaniem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją i zaleceniami dotyczącymi dawki oraz czasu aplikacji. Nadmierne stosowanie preparatu może prowadzić do nieprawidłowej reakcji organizmu oraz do nieprzewidywalnych skutków ubocznych. Maść znieczulająca do tatuażu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które boją się bólu lub mają niski próg bólu.

Znieczulenie w piercingu

Znieczulenie miejscowe może być pomocne także przy piercingu. Po przekłuciu skóry za pomocą igieł bądź pistoletu do piercingu wkłada się ozdobę w postaci kolczyka. Piercing może być bolesny, dlatego i w tym celu stosuje się znieczulenie miejscowe. Dzięki zastosowaniu preparatu nawet wrażliwe osoby mogą cieszyć się piękną ozdobą i nieskrępowanie wyrażać siebie poprzez wygląd, bez martwienia się o ból.

Kremy znieczulające do mezoterapii

Po krem znieczulający sięgnąć można również przy wykonywaniu zabiegu, jakim jest mezoterapia. To niechirurgiczny zabieg medycyny estetycznej, podczas którego miejscowo w głąb skóry dostarczane są substancje lecznicze, odżywcze oraz regenerujące. Umożliwia to pozbycie się lub zmniejszenie różnych problemów skórnych, np. zmarszczek bądź przebarwień i utrzymanie zdrowego stanu skóry. Mezoterapia stanowi alternatywę dla różnego rodzaju kosmetyków, które mimo najlepszego składu nie są w stanie dotrzeć tak głęboko, jak aplikowane podczas zabiegu mezokoktajle. Sprawia to, że mezoterapia jest skuteczniejszą metodą niż stosowanie kosmetyków i pozwala na osiągnięcie lepszych rezultatów. Aby zabieg ten sprawiał jak najmniejszy dyskomfort, można sięgnąć po odrętwiający krem przedzabiegowy.

Kremy znieczulające przed szczepieniem

Szczepienia nie są komfortowe, a niekiedy okazują się bolesne, szczególnie w przypadku małych dzieci. Dawniej uważano, że chwilowy ból nie szkodzi maluchom. Obecnie istnieje jednak przekonanie, że niemowlaki nie powinny być narażane na takie cierpienie, ponieważ może to źle wpływać na ich rozwój. Mózg dzieci nie jest przyzwyczajony do odczuwania bólu, w związku z czym nie może się przygotować na taki dyskomfort. Szczepienie jest więc dla maluchów bardzo niekomfortowe, nie tylko powoduje ból, ale również stres i związany z nim lęk, co czasem przekłada się nawet na zachowanie w dorosłym życiu. Dlatego rodzice doceniają stosowanie kremów znieczulających przed szczepieniem. Wykorzystanie tych preparatów pozwala zmniejszyć lub całkowicie usunąć ból związany ze wbiciem igły w rączkę malucha. Dzięki temu niemowlak znacznie lepiej znosi takie momenty, a jego opiekunowie nie muszą się stresować dniem szczepienia.

Inne zastosowania preparatów

Środki do znieczulenia miejscowego możemy zastosować również w sytuacjach takich jak:

 • zabiegi laserowe (m.in. wspomniana wcześniej depilacja laserowa),
 • pobieranie krwi,
 • zabiegi kosmetologii estetycznej oraz medycyny estetycznej, np. zabiegi wykonywane z zastosowaniem osocza bogatopłytkowego,
 • cewnikowanie pęcherza moczowego,
 • zabiegi dermatologiczne i chirurgiczne przeprowadzane na skórze,
 • świąd, ból i stany zapalne skóry,
 • zabiegi stomatologiczne oraz bolesne ząbkowanie,
 • hemoroidy,
 • zabiegi okulistyczne,
 • ból gardła, mięśni i stawów, a także kontuzje powstałe w trakcie wykonywania aktywności fizycznych, np. uprawiania sportu.

Przeciwwskazania do stosowania kremów odrętwiających

Wśród przeciwwskazań do zastosowania przedzabiegowego kremu znieczulającego znaleźć można m.in. alergię na którykolwiek ze składników preparatu oraz uszkodzoną bądź podrażnioną skórę w miejscu, na które chcemy nałożyć produkt. Należy także zachować szczególną ostrożność w przypadku występowania padaczki i ciężkiej niewydolności wątroby lub nerek.

Do niepożądanych działań związanych z zastosowaniem kremu odrętwiającego zaliczyć można m.in.:

 • rumień,
 • pokrzywkę,
 • świąd,
 • odbarwienie oraz bladość skóry,
 • rzadkie reakcje alergiczne na lidokainę.

Nie ma jednak powodów do obaw — przy prawidłowym stosowaniu kremu prawdopodobieństwo wystąpienia efektów ubocznych jest znikome zaś skuteczność — wysoka. Zastosowanie środków miejscowo znieczulających to skuteczna pomoc w bolesnych chwilach. Pomogą one wytrwać bolesny zabieg i cieszyć się pożądanym rezultatem.

Pozytywny wpływ kremu znieczulającego na zabiegi

Dostępność różnego rodzaju preparatów o działaniu miejscowo znieczulającym ma korzystny wpływ na medycynę estetyczną. Wiele osób boi się zdecydować na dany zabieg ze względu na obawę o jego bolesność. Z pomocą przychodzą jednak specjalne środki, które czynią zabieg jak najmniej bolesnym i niekomfortowym. Dzięki możliwości ich zastosowania coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z dobrodziejstw, jakie ma do zaoferowania medycyna estetyczna i doświadcza wielu korzyści płynących z zabiegów.

Korzysta na tym nie tylko medycyna estetyczna — również studia tatuażu. Dzięki opcji wykonania tatuażu ze znieczuleniem więcej osób może sobie na niego pozwolić, poczuć się wyjątkowo oraz dobrze we własnym ciele, wyrażać siebie i tym samym intrygować innych.

Kremy znieczulające bez recepty

Oferujemy kremy znieczulające bez recepty. Dzięki nim można w szybki sposób złagodzić ból, niezależnie od tego, jakie jest jego pochodzenie. W tym celu nie trzeba się zapisywać do lekarza, by wypisał receptę. Nie jest ona potrzebna do zakupu tej wysokiej jakości, skutecznych preparatów. Ich stosowanie nie tylko łagodzi ból, ale również stres związany z odczuwaniem dyskomfortu. Podłoża bólu mogą być naprawdę różne – w każdej sytuacji możesz wykorzystać odpowiednie środki. W naszym sklepie znajdziesz kremy znieczulające w dobrej cenie. Nie musisz posiadać recepty ani żadnych dodatków dokumentów, by je kupić.

Facebook