Jakie znieczulenie stosuje się przy zabiegu makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny to zabieg kosmetyczny, który zdobywa coraz większą popularność. Choć jest on znacznie mniej inwazyjny niż chirurgia plastyczna, wiele osób zastanawia się nad tym, jakie znieczulenie przy nim zastosować. Właściwe środki znieczulające pozwalają na komfortowe przeprowadzenie makijażu permanentnego, minimalizując ból i dyskomfort odczuwany przez klienta. Przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące tej kwestii.

Znieczulenie powierzchniowe – co warto wiedzieć?

Makijaż permanentny to zabieg polegający na wprowadzeniu barwnika do skóry za pomocą specjalnej igły. Wbrew powszechnej opinii nie jest to proces wyjątkowo bolesny, jednak wrażliwość na ból może być różna w zależności od indywidualnych predyspozycji. Właśnie dlatego znieczulenie powierzchniowe jest potrzebne przy tym zabiegu.

Najpopularniejszymi środkami przy makijażu permanentnym są maści i kremy znieczulające na bazie lidokainy. Stosowanie tych produktów pozwala na zredukowanie bólu oraz uczucia dyskomfortu podczas zabiegu. Należy pamiętać, że wybór powinien uwzględniać indywidualne odczucia pacjenta oraz rekomendacje specjalisty.

Jak działają maści i kremy znieczulające?

Maści i kremy znieczulające aplikowane są na skórę przed rozpoczęciem makijażu permanentnego. Ich zadaniem jest zablokowanie przewodzenia impulsów nerwowych, co prowadzi do zmniejszenia odczuwanego bólu. Lidokaina działa na zasadzie blokowania kanałów sodowych w błonach komórkowych, przez co hamuje przewodzenie impulsów bólowych do mózgu.

Czas działania maści i kremów znieczulających różni się w zależności od ich stężenia oraz składników. W przypadku makijażu permanentnego stosuje się przede wszystkim środki o krótkotrwałym działaniu, które utrzymują się przez około 30 minut do 2 godzin. Pozwala to na zachowanie pełnego komfortu podczas zabiegu.

Facebook