Karboksyterapia spełnia marzenia

Karboksyterapia, do niedawna zabieg dostępny tylko dla lekarzy medycyny estetycznej, teraz dzięki aparatowi N-CDT Skin Breath dostępny także dla gabinetów kosmetologii estetycznej. Wymierne efekty sprawiają, że zabiegi te cieszą się niesłabnącym powodzeniem. Karboksyterapia jest uznawana za jeden z najbardziej holistycznych zabiegów, jest to procedura bardzo mało inwazyjna, a o spektakularnych efektach.

Dwutlenek węgla został uznany za „cudowny gaz” przez światowej sławy lekarzy medycyny estetycznej. Gaz ten stosujemy z powodzeniem w dużej ilości wskazań. Nie trzeba już inwestować w wiele różnych urządzeń by sprostać różnorodnym oczekiwaniom klientów gabinetu.

jablko
Aparat N-CDT Skin Breath rozszerzy ofertę o kluczowe zabiegi:

  • redukcja cieni pod oczami do 90%
  • zmarszczki wokół oczu do 60%
  • blizny trądzikowe do 90%
  • usuwanie zmarszczek do 60%
  • redukcja cellulitu do 90%
  • to tylko niektóre z możliwości zabiegu.

Odrobina historii

Krajem w, którym po raz pierwszy wykorzystano CO2, była Francja. Zabiegi z użyciem tego gazu stosowano w leczeniu choroby tętnic obwodowych. Kardiolodzy zalecali pacjentom kąpiele w wodzie nasyconej CO2. Metodę tę stosuje się do dziś w uzdrowiskach i sanatoriach. Jej trwałe efekty, skłoniły lekarzy do stworzenia procedur wstrzykiwania CO2 śródskórnie i podskórnie. Dziś, dzięki aparatowi N-CDT Skin Breath podajemy gaz w sposób bardzo precyzyjny i pod kontrolowanym ciśnieniem.

Co czyni ten gaz – CO2, tak wyjątkowym?

Dwutlenek węgla jest naturalnym produktem metabolizmu komórkowego w naszym organizmie. Przedawkowanie tego gazu jest niemożliwe, nadmiar CO2 jest natychmiast wydalany z organizmu, co czyni karboksyterapię wyjątkowo bezpieczną.

Cała chemia

W momencie podania CO2 mózg odbiera sygnał o niedotlenieniu organizmu. Rozszerzają się naczynia krwionośne i wzrasta przepływ krwi, co prowadzi do lepszego odżywienia i dotlenienia tkanek. W znacznym stopniu zwiększają się procesy rewaskularyzacji i neowaskularyzacji.

Dwutlenek węgla po podaniu do tkanek wchodzi w reakcję z wodą tworząc kwas węglowy. Pod wpływem enzymu anhydrazy węglanowej, kwas ten rozkłada się na kationy wodoru i jony wodowęglanowe, co prowadzi do zmiany pH otoczenia – na kwaśne. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ hemoglobina pozbywa się z cząstek tlenu w środowisku kwaśnym, dużo szybciej. W rezultacie obszar zabiegowy zostaje mocno dotleniony.

Zmiana pH na kwaśne wraz z drugim zjawiskiem: rozerwania połączeń między poziomymi warstwami skóry, prowadzi do wytworzenia stanu zapalnego. W rezultacie zwiększa się w organizmie stymulacja produkcji włókien kolagenu i elastyny, oraz poprawia się gospodarka wodna organizmu. Czego efektem jest wzmocnienie napięcia skóry i zwiększenie jej grubości.

Zabieg

Dyskomfort pacjenta jest minimalny. Wiąże się on z nakłuciem i lekkim szczypaniem podczas podawania gazu. Towarzyszy temu zaczerwienienie okolicy zabiegowej, które zniknie po zabiegu w krótkim okresie czasu, samoczynnie.

aparat_do_karbo

N-CDT Skin Breath podaje gaz 90 ml/min pod kontrolowanym ciśnieniem 2-3 barów.

Dwutlenek węgla jest ok. 20 krotnie łatwiej rozpuszczalny od tlenu, wchłania się bardzo szybko, a po ok. 5 min jego nadmiar jest wydalany z organizmu wraz z wydychanym powietrzem. Nie istnieje ryzyko powikłań.

Nasz Cel

W niniejszym artykule chcieliśmy przybliżyć Państwu główne zalety Karboksyterapii. Jesteśmy bezpośrednim importerem i dystrybutorem Aparatu do Karboksyterapii N-CDT Skin Breath. Zapewniamy korzystną cenę, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz (co jest wyjątkowe na rynku) stałe doradztwo wykwalifikowanych szkoleniowców. Nasi Klienci mogą liczyć na profesjonalne materiały marketingowe.

Kupuj u pewnego sprzedawcy.

Facebook