Łysienie Androgenowe i metody leczenia

W przypadku łysienia androgenowego podstawowym czynnikiem są uwarunkowania genetyczne. Przy tym typie łysienia następuje miniaturyzacja mieszków włosowych, odpowiedzialnych za wzrost włosa. Jest to skutek działania pochodnej testosteronu dihydrotesteronu (będącej właśnie androgenem). Największa ilość receptorów testosteronu (androgenu) zlokalizowana jest w mieszkach włosowych. Wśród nich najwrażliwsze na działanie testosteronu (androgenu), wykazują się być mieszki w okolicy czoła i szczytu głowy. Właśnie tam najczęściej obserwujemy ubytek włosów.
łysienie androgenowe u kobiet

W rozpoznaniu rodzaju łysienia najważniejsza jest ustalenie dokładnej diagnozy.
Wymaga to przeprowadzenia dokładnego wywiadu z pacjentem. Z uwzględnieniem całego przebiegu procesu utraty włosów.
Czasu trwania i występowania schorzeń, które mogą mieć wpływ na utratę włosów (endokrynologicznych, ginekologicznych, onkologicznych).

Łysienie tego typu najczęściej zachodzi u mężczyzn. Przerzedzenie i ubytek włosów występuje w okolicy kątów czołowych i szczytu głowy.

Problem ten, w mniejszym stopniu, dotyka również kobiet, chociaż jego przebieg jest inny. Przerzedzenie włosów obejmuje centralną część głowy z zachowaniem pasma włosów w okolicy czołowej. W łysieniu androgennym kobiecym, nie dochodzi do całkowitej utraty włosów.

Dostępne preparaty na porost włosów

Na rynku jest wiele dostępnych preparatów które pomagają reaktywować porost włosów, najczęściej zawierają one minoxidil. łysienie androgenowe
W wielu przypadkach proporcje substancji aktywnych są niewystarczające, lub źle dobrane. W wyniku czego mają średnie działanie.

Polska Firma N-Symbiosis wyprodukowała preparat zapobiegający wypadaniu włosów i skutecznie pobudzający ich porost. Jest to jedyny na polskim rynku preparat zawierający innowacyjną i skuteczną, opracowaną przez szwajcarskich naukowców, substancję aktywną REDENSYL TE.

Preparat Hair N-Renewal RE kompleksowo zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Pobudza on mieszki włosowe do prawidłowego działania. Włosy stopniowo zaczynają zarastać powstałe zakola. Dzięki dostarczeniu do mieszków włosowych składników odżywczych i zmodyfikowanych komórek macierzystych, które mają kluczową rolę w fazach wzrostu włosów. Komórki DHQG(glukozyd) włączają się w podział komórek ORSc i są w stanie przyspieszyć i wydłużyć fazę wzrostu włosa (anagenu).

Hair N-Renewal

Preparat na porost włosów firmy N-Symbiosis zawiera dwa aktywatory, które sprzyjają metabolizmowi wzrostu włosów. Testy na porost włosów w teście referencyjnym wykazały, że Hair N-Renewal RE daje dwa razy lepsze wyniki niż stosowane inne preparaty zawierające minoxidil. Badania na ochotnikach wykazały u 85% badanych znaczący i widoczny porost włosów. Preparat podajemy w procedurze mezoterapii metodą napage, N-Skin Derma Pen (mezoterapia frakcyjna) rolerem, lub wcieraniem w skórę głowy.

Zwalczanie problemu łysienia androgennego jest problemem złożonym. Zminiaturyzowane mieszki włosowe musimy mocno stymulować by mogły z nich wyrosnąć znowu zdrowe włosy. Niezaprzeczalnie Hair N-Renewal RE jest preparatem który może spełnić oczekiwania.

Facebook