Maści i kremy wykorzystywane w piercingu

Piercing to jedna z form ozdabiania ciała, która zyskuje coraz większą popularność. Wiele osób decyduje się na przekłucie skóry w różnych miejscach, aby podkreślić swój styl czy wyrazić osobowość. Jednak dla niektórych, zwłaszcza tych wrażliwym, sama myśl o bólu związanym z przekłuciem skóry może być zniechęcająca. Właśnie dlatego na rynku dostępne są maści i kremy znieczulające, pomagające złagodzić dolegliwości.

Znieczulenie miejscowe a komfort podczas zabiegu piercingu

Znieczulenie miejscowe to metoda, która pozwala na osiągnięcie efektu znieczulenia tylko w określonym obszarze ciała. Kremy i maści zawierające substancje takie jak lidokaina sprawiają, że miejsce aplikacji staje się mniej wrażliwe na bodźce bólowe, co pozwala na przeprowadzenie zabiegu piercingu bez większego dyskomfortu. Dzięki temu nawet osoby o niskim progu bólu mogą cieszyć się efektami przekłucia skóry bez obaw o silne doznania bólowe.

Rodzaje maści i kremów znieczulających stosowanych w piercingu

Na rynku dostępne są różne rodzaje maści i kremów znieczulających, które można wykorzystać podczas zabiegu piercingu. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie preparaty są odpowiednie dla każdego rodzaju skóry czy miejsca przekłucia. Dlatego przed wyborem odpowiedniego środka warto skonsultować się z profesjonalistą, który doradzi, jaki krem lub maść będzie najlepszym rozwiązaniem.

Jak stosować maści i kremy znieczulające w piercingu?

Aby uzyskać maksymalny efekt znieczulenia, należy stosować maść lub krem zgodnie z zaleceniami producenta. Zwykle preparat trzeba nałożyć na miejsce przekłucia na około 30 minut przed zabiegiem. Warto jednak pamiętać, że czas działania może różnić się w zależności od indywidualnych cech organizmu oraz rodzaju użytego środka. Po nałożeniu preparatu na skórę należy odczekać kilka minut, aż substancja zacznie działać.

Facebook